CONTABIL PETTY CASH

SC ZAREA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Intocmeste zilnic Registrul de Casa in lei si valuta.
2. Monitorizeaza avansurile spre decontare si justificarea corecta a acestora si le inregistreaza in contabilitate.
3. Inregistreaza zilnic in contabilitate extrasele bancare in lei si valuta, operand platile, comisioanele bancare si dobanzile.
4. Inregistreaza in contabilitate, pe centri de cost, facturile platite cu numerar si pe cele provenite din deconturi.
5. Inregistreaza si descarca in contabilitate instrumentele de plata primite de la clienti.
6. Intocmeste lunar raportul privind incasarile pe retele.
7. Comunica permanent cu forta de vanzari asigurand eficientizarea activitatilor legate de operatiunile cu numerar.

CERINTE

Experianta si cunostinte:
- absolvent studii superioare economice (de preferat ASE stat);
- experienta de 6 luni - 1 an in domeniu;
- cunostinte foarte bune de MS Office;
- cunoasterea unui program de contabilitate constituie un avantaj.

Competente sociale:
- Responsabilitate;
- Seriozitate;
- Dinamism;
- Lucru Individual si in echipa;
- Eficienta.

Competente legate de pozitia ocupata:
- Planificare si organizare;
- Atentie la detalii;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Proactivitate;
- Integritate.

DESCRIEREA FIRMEI

Company member of Schloss Wachenheim Group, Germany.
The leading world-wide company on sparkling wines production.