Contabil- perioada determinata de 4 luni

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea si actualizarea evidentelor contabile si buna colaborare in acest sens;
- Realizarea in cele mai bune conditii a serviciilor de factoring;
- Intergistrarea de operatiuni in valuta;
- Administrarea contactelor cu institutiile financiare si cu M.F.;
- Administrarea tuturor operatiunilor de trezorerie;
- Raportarea la nivel de management.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate (ASE- Facultatea de Contabilitate sau Finante- Banci);
- Minim 2 ani de experienta contabila (cunostintele de contabilitate bancara reprezinta un avantaj);
- Cunostinte aprofundate de contabilitate;
- Capacitatea de a lucra independent si in echipa;
- Abilitati foarte bune de comunicare, initiativa, spontaneitate, asimilare rapida de cunostinte, dinamism;
- Bune cunostinte legislative;
- Cunoastere Ciel (modul windows), MS Office avansat (Excel);
- Cunoastere limbii engleze la nivel operational.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Lucrul intr-o echipa de profesionisti.

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta resurse umane, cauta pentru clientul sau o renumita companie care activeaza in domeniul serviciilor de factoring, un Contabil pentru o perioada determinata.

eurojobs4you.com
www.eurojobs.at