Contabil Mijloace Fixe - Companie Petroliera - Bucuresti

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea soldurilor de furnizori de imobilizari prin confruntarea cu datele din contabilitatea furnizorilor;
- Participa la inventarierea patrimoniului;
- Intocmirea raportelor lunare specifice: registrul imobilizarilor, situatia avansurilor pentru imobilizari, situatia furnizorilor de imobilizari, samd;

CERINTE

- Inregistrarea zilnica a facturilor de imobilizari si obiecte de inventar;
- Inregistrarea lunara a amortizarii, intrarilor si iesirilor de imobilizari;
- Emiterea de facturi de vanzare imobilizari si obiecte inventar;
- Experienta minim 3 ani, preferabil in mijloace fixe si investitii;
- Cunostinte pe probleme de legislatie mijloace fixe, imobilizari in curs;
- Experienta de lucru in Oracle constituie un avantaj;
- Studii universitare - obligatoriu
- Limba engleza - nivel bun;
- Operare PC - obligatoriu

BENEFICII OFERITE

- Loc de munca sigur si de viitor intr-o companie de succes
- Aprecierea rezultatelor
- Bonuri de masa si prime
- Program de lucru de Luni pana Vineri, 8 ore/zi
- Lucrul intr-una dintre cele mai mari 4 companii petroliere din Romania

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management cu o experienta bogata in domeniul recrutarii. In portofoliul nostru de clienti se numara nume importante pe plan european.

Clientul nostru este un nume important al pietei europene de furnizare de servicii in domeniul petrolier, iQuest Consulting recruteaza in aceasta perioada personal pentru departamentele de Dezvoltare si Financiar.

Biroul iQuest din Bucuresti a fost creat in anul 2000 dintr-o echipa de consultanti proveniti din firme multinationale de consultanta. Reteaua iQuest mai cuprinde birourile din Paris, Luxemburg si Budapesta. La acestea se adauga o divizie de dezvoltare software cu sedii la Cluj-Napoca, Brasov, Bucuresti, Budapesta si Frankfurt.