CONTABIL MAGAZIN

GERMANOS TELECOM ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verificarea corectitudinii documentelor primare intocmite in magazine;
Instruirea si consilierea personalului din magazine in privinta inregistrarii si desfasurarii corecte a activitatii financiar - contabile si gestionare la nivel de magazin;
Verificarea centralizatoarelor saptamanale trimise de magazinele proprii;
Centralizarea rapoartelor de incasari si plati pe magazine;
Comunicarea lunara a reglarilor ce trebuie efectuate pentru o exacta corelatie intre registrele de casa si datele evidentiate in sistemul contabil;
Verificarea si corectarea inregistrarilor privind incasarile din modalitatea de plata card;
Verificarea preluarii datelor generate in urma vanzarilor din magazine si evidentierea corecta in contul CASA;
Verificarea zilnica si inregistrarea depunerilor de numerar, a cheltuielilor generate in activitatea zilnica a magazinelor (utilitati, consumabile, cheltuieli postale taxe, servicii prestate de terti), si a incasarilor efectuate pentru terti precum si a platilor efectuate de francize;
Verificarea lunara a soldurilor aferente clientilor pe magazine si reconcilierea soldurilor;
Organizarea periodica a inventarelor in magazine (numerar si marfa), propunerea si urmarirea respectarii masurilor propuse pentru reglementarea si prevenirea diferentelor/prejudiciilor; pastrarea si indosarierea in bune conditii a documentelor primare din magazine;
Urmarirea lunara a platilor efectuate catre Terti in ceea ce priveste colectarea cash-ului de la clienti;
Intocmirea facturii de comision catre Terti aferente incasarilor in numele acestora si decontarea contravalorii facturilor si a depozitelor incasate prin reteaua Germanos;

CERINTE

Studii superioare economice finalizate (contabilitate);
2-3 ani experienta in domeniul financiar/contabilitate;
Cunostinte de operare PC( word, excell);
Gandire analitica si atentie la detalii;
Abilitati excelente de comunicare;
Atitudine proactiva;
Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu;
Permis de conducere- cat. B (avantaj);

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea unei cariere intr-un mediu de business dinamic!

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine 150 magazine in intreaga tara. Pana la sfarsitul anului 2007, compania isi va deservi clientii in peste 200 de locatii.
In plus, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 70 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP .