CONTABIL - Locatia postului: Sediul Central

ALPHA BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- Studii superioare economice, de preferat in aria contabilitatii;
- Experienta profesionala in activitatea de contabilitate este o conditie obligatorie; experienta in domeniul contabilitatii bancare reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza;
- Un inalt simt al responsabilitatii, integritatii si seriozitatii;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Gandire logica;
- Spirit de echipa si capacitate buna de relationare si comunicare cu ceilalti.

Parte a ALPHA BANK Group, cel mai important grup financiar privat din Grecia, ALPHA BANK ROMANIA a fost prima banca straina intrata pe piata romaneasca dupa 1989. Astazi, ALPHA BANK ROMANIA este una dintre cele mai importante institutii din sistemul bancar romanesc. ALPHA BANK ROMANIA ofera clientilor sai solutii inteligente si flexibile in scopul satisfacerii intr-o maniera prompta si individualizata a solicitarilor acestora.

Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.