Contabil junior in Bucuresti

Capital Jobs

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unui Contabil junior motivat si talentat, care sa se alature echipei financiar-contabile a clientului nostru.
Daca esti o persoana organizata, analitica, orientata catre rezolvarea problemelor, ai o atitudine pozitiva si vrei sa te perfectionezi in domeniu, atunci asteptam sa ne cunoastem.

Contabilul junior va invata si va efectua operatiuni de contabilitate primara:

- introducerea documentelor contabile in programul de contabilitate;
- inregistrarea zilnica a operatiunilor aferente registrului de casa/ banca;
- efectuarea cashflow-ului;
- evidenta incasarilor;
- emiterea dispozitiilor de plata/ incasare;
- reprezentarea societatii in relatiile cu institutiile statului (ANAF, ONJN, Trezorerie etc).

CERINTE

Asteptam de la tine sa:

- ai studii cu profil economic;
- stii sa lucrezi cu Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
- cunosti o limba straina (avantaj);
- fii disponibil/ a sa lucrezi atat individual, cat si in echipa.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:

- salarizarea negociabila in functie de experienta;
- tichete de masa;
- decontare transport;
- program de lucru de 8h/ zi;
- contract de munca pe perioada determinata de 1 an, urmand ca apoi sa se semneze un contract pe perioada nedeterminata.

Unica agentie din Romania specializata exclusiv in recrutare si administrare salariati.
Prin Capital Jobs ai continuitatea si siguranta carierei tale.

Strong people doing great things