CONTABIL JUNIOR, COD: 0143

Talent Reserve

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru care este un excelent angajator, recrutam persoana potrivita pentru rolul de CONTABIL JUNIOR.

Jobul este unul nou creat in cadrul companiei, urmare a volumului de munca in crestere si ofera ocazia, in tinp, a cresterii complexitatii responsabilitatilor.

RESPONSABILITATI:

Desfasoara activitati zilnice de reconciliere a datelor din diverse documente contabile si din sistemele de inregistrare clienti;

Verifica acuratetea datelor din documentele contabile emise de furnizori

Inregistreaza documentele in programul de contabilitate

Verifica si contabilizeaza operatiunilor bancare

Verifica extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;

Intocmeste diverse situatii pentru departamentul financiar – contabil

Resposabilitati de suport in cadrul departamentului de contabilitate.

Responsabilitatile vor creste ca nivel de complexitate in timp, odata cu acomodarea pe post si odata cu extinderea volumului de activitate al companiei

CERINTE

Absolvent/a studii superioare ( de preferat specializare contabilitate / economie);

Experiența pe un post de contabilitate sau in domeniul administrativ de 1-2 ani;

Cunoștințe Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), Internet;

Atenție la detalii, abilitati de organizare a activitatii proprii ;

Abilitati de lucru cu cifre

Abilitatea de înțelegere si respectare a procedurilor companiei

Persoana responsabila si interesata de dezvoltare in cadrul deparamentului contabil / analiza credite

Limba engleza – nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru deosebit

Conditii de salarizare si beneficii competitive

Posibilitate de dezvoltare interna a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

Mission Statement:

Talent Reserve offers a positive experience while delivering recruitment / executive search, career counselling, HR projects on customer request, aiming at the long term positive impact of its involvement for its clients and for the workforce.