Contabil Junior

Waterfall Engineering

Job expirat

RESPONSABILITATI

inregistrari contabile :facturi de la diversi furnizori, deconturi, facturi clienti;
- contabilitate primara si de gestiune – operare - verificare documente: NIR, bon consum, note predare, facturi, chitante, etc ;
- intocmirea registrului de casa: incasari si plati prin numerar, intocmire dispozitii plata/ incasare;
- inregistrarea documentelor contabile in softul de contabilitate ;
- confirmari de sold cu partenerii;
- evidenta clientilor:/furnizorilor (scadente);
- inregistrarea platilor si incasarilor zilnice;
- urmareste si ia masurile necesare in vederea intocmirii corecte din punct de vedere contabil, legal a tuturor documentelor conform dispozitiilor primite ;

CERINTE

studiile superioare, insa pot fi acceptate si liceu economic/scoala postliceeala cu profil economic/cursuri de specializare
- experienta minima in contabilitatea primara
- avantaj cunoasterea programului Ciel
- cunoasterea legislatiei financiar-contabile
- riguros

DESCRIEREA FIRMEI

Electrical & Mechanical Contractor