Contabil Junior

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucrari de contabilitate pentru firme cu capital strain:
- Efectuarea si/sau verificarea lucrarilor de contabilitate primara;
- Prelucrarea de baze de date contabile si intocmirea de situatii contabile analitice;
- Lucrari de contabilitate pana la nivel de balanta si bilant pentru microintreprinderi.

CERINTE

- Absolvent A.S.E. - facultatea de contabilitate sau finante;
- Experienta minim 2 ani in contabilitate ¿ experienta in intocmirea de balanta de verificare, declaratii fiscale, raportari anuale;
- O buna cunoastere a legislatiei fiscale;
- Bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
- Bune cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook Express, navigare internet);
- Capacitate de lucru in echipa;
- Capacitate de comunicare si relationare foarte bune;
- Abilitati de lucru cu termene limita;
- Spirit pro activ, toleranta crescuta la situatiile stresante;
- Capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- Simtul responsabilitatii;
- Tinuta ingrijita, prezenta agreabila diplomatie.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesionist;
- Training-uri interne.