Contabil Junior

Vector International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea zilnica a ordinelor de plata, a borderourilor de cecuri si bilete la ordin si prezentarea lor la banci;
- Intocmirea ordinelor de plata externe si a documentelor justificative aferente;
- Inregistrarea zilnica in contabilitate a extraselor de banca;
- Indosarierea facturilor de vanzare si a extraselor de banca;
- Verificarea legalitatii documentelor emise de societate, verificarea TVA inscris in facturile emise si luarea de masuri pentru reglarea lor; verificarea Jurnalului de Vanzari;
- Inregistrare facturi furnizori;
- Inregistrare operatiuni casierie.

CERINTE

- Studii medii economice sau studii superioare;
- Experienta evidenta contabila minim 3 ani;
- Cunostinte avansate operare PC ( Word, Excel), soft de contabilitate( avantaj SCALA);
- Cunostinte legislatie fiscala;
- Abilitati de comunicare, initiativa, deschidere, implicare; persoana responsabila, organizata;
- Va rugam precizati nivelul salariului dorit.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru motivant;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung.

DESCRIEREA FIRMEI

Import si distributie produse de birotica - papetarie