CONTABIL JUNIOR – FURNIZORI

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza CONTABIL JUNIOR FURNIZORI pentru clientul sau, companie multinationala, lider de piata in domeniul IT&C.

Responsabilitati:
- Inregistreaza la timp si corect deconturile de cheltuieli si datorii;
- Verifica corectitudinea intocmirii acestora din punct de vedere fiscal, contabil si al procedurilor interne;
- Efectueaza reconcilierea lunara a soldurilor furnizorilor, generata de inregistrarile contabile;
- Intocmeste diverse rapoarte referitoare la soldurile conturilor de avansuri spre decontare.

CERINTE

- Studii economice - reprezinta un avantaj;
- Experienta minim 1 an pe o pozitie similara;
- Foarte bune cunostinte teoretice si practice în domeniul contabilitatii romanesti
- Cunoasterea sistemului US GAAP reprezinta un avantaj;
- Fluenta in limba engleza;
- Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint;
- Fire analitica;
- Abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
- Mediu de lucru competitiv.

Qualia (www.qhr.ro ) este compania de recrutare si executive search care se distinge prin eficacitatea si calitatea serviciilor sale.
Clientii nostrii, lideri pe diverse segmente de piata, ne-au ales pentru pasiunea, profesionalismul si entuziasmul cu care livram rezultate imediate la un inalt nivel etic.