Contabil Junior

M A T R A. Int. S R L

Job expirat

RESPONSABILITATI

-evidenta contabila generala si intocmirea situatiilor financiare conform legislatiei in vigoare;
-intocmirea declaratiilor pentru bugetul statului;
-intocmirea documentelor contabile;
-inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
-introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
-intocmirea situatiei financiar-contabile pana la balanta si bilant;
-operare plati interne si externe;
-urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.;
-verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;
-verificarea soldurilor conturilor cu care opereaza societatea.

CERINTE

-absolvent colegiu profil contabilitate;
-minim 3 ani experienta practica dovedita intr-o pozitie similara;
-capacitate de analiza si evaluare a informatiei;
-rezistenta la stres si sarcini repetitive;
-cunoasterea legislatiei in domeniu;
-abilitati de operare pe calculator;
-asumarea responsabilitatii pentru activitatea depusa;
-atentie la detalii.

Matra Int. S.R.L. - marketing & distribution - infiintata in anul 1990.
Adresa: Parc Industrial A1, dupa Carrefour Militari Import si distributie produse de larg consum:

~ Conserve: ISKA, KUHNE - Germania
~ Cereale: KELLOGG\'S - Germania
~ Branza: LA VACHE QUI RIT si KIRI - Franta
~ Dietetice: SCHNEEKOPPE - Germania
~ Vitamine: HUXOL - Germania
~ Biscuiti: ALLATINI - Grecia
~ Conserve: CODY, MAMA NATURA, EXTRA

Misiunea noastra este de a comercializa sortimente de calitate care sa asigure satisfacerea nevoilor consumatorului.

Bogatia noastra sunt oamenii, ideile si buna reputatie castigata in timp.

Ne-am impus atingerea unor standarde tot mai ridicate deoarece vrem ca prin munca noastra sa fim cei mai buni in domeniu si sa fim vesnic in competitie
Daca doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie de comert si distributie,
daca ai initiativa,
daca esti o fire responsabila si orientata catre calitate si autodepasire;
atunci opteaza pentru un post in compania noastra!