Contabil Junior

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Respecta procedura de plati, intocmeste si prezinta spre aprobare documentele necesare autorizarii platilor (situatia datoriilor la scadenta, lista de plati)
¿ Intocmeste ordinele de plata manuale si pe Mcash, verifica documentele primare si pe cele de aprobare a platilor, asigura efectuarea platilor, in conformitate cu politica de plati a companiei
¿ Intocmeste periodic rapoarte referitoare la soldurile conturilor de casa si banca, pentru managementul intern sau pentru departamentul de Trezorerie ¿ al firmei mama
¿ Asigura suport in intocmirea zilnica si periodica a Situatiei Fluxurilor de Trezorerie operationala si in previzionarea fluxurilor de numerar
¿ Documenteaza schimburile valutare in vederea obtinerii sumelor in valuta necesare platii furnizorilor si creditorilor straini
¿ Mentine relatii profesionale atat cu bancile , cat si cu managerii si colegii din Departamentul Financiar ¿ Contabil si din celelalte departamente
¿ Asigura efectuarea cu exactitate si la timp a platilor catre furnizorii interni si externi si catre creditorii companiei

CERINTE

¿ Cunostinte bune teoretice si practice in domeniul contabilitatii RAS
¿ Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel (cunoasterea Sistemului Financiar SUN constituie un avantaj)
¿ Cunostinte de operare si administrare Mcash
¿ Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj

UPC este unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, telefonie si internet in banda larga si are operatiuni in 18 tari, dintre care 14 din Europa.
Recenta achizitionare a companiei Astral Telecom a adus UPC Romania in pozitia de lider al industriei de comunicatii prin cablu, devenind totodata cea mai importanta investitie americana din tara cu peste 500 milioane USD investiti pana acum. UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala. Angajatii UPC au sansa de a-si pune in valoare potentialul si de a se dezvolta intr-o organizatie dinamica, orientata spre viitor, cu un nivel profesional ridicat.