Contabil Junior

HR BUSINESS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, reprezentanta unei companii olandeze in Romania care activeaza in domeniul farmaceutic, doreste sa angajeze o persoana pentru postul de Contabil Junior.

Responsabilitati:

- Mentinerea relatiei cu banca
- Mentinerea relatiei cu autoritatile statului, in scopul depunerii diverselor documente solicitate de acestea
- Mentinerea relatiei cu diversi furnizori si rezolvarea aspectelor de ordin administrativ legate de acestia, precum redactarea notificarilor, contactarea potentialilor furnizori si centralizarea ofertelor, etc.
- Arhivarea documentelor
- Activitati contabilitate primara: introducerea documentelor primare in sistemul de contabilitate, actualizarea registrelor, etc.

CERINTE

Cerinte:

- Absolvent al unei institutii de invatamant superior cu profil economic
- Experienta de minim 6 luni pe o pozitie similara
- Cunostinte excelente de limba engleza
- Cunoştinţe operare PC (Word, Excel)
- Abilitati de comunicare si relationare
- Motivatie pentru dezvoltarea carierei.

BENEFICII OFERITE

Viitorul angajat va beneficia de un pachet salarial atractiv, un mediu de lucru dinamic si profesionist, precum si de oportunitati de dezvoltare.

HR Business Consulting este o agentie care aduce un suflu nou pe piata serviciilor de consultanta pe probleme de resurse umane, avand o abordare moderna, apropiata si adaptata clientului, astfel incat cererea si oferta de munca sa se intalneasca cu maximul de succes.