CONTABIL JUNIOR

ESPECIAL AUDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

-¿¿¿clasificarea documentelor primare in ordine cronologica in functie de natura operatiilor
¿¿¿prelucrarea si ¿¿nregistrarea contabil¿¿ computerizat¿¿ a datelor ¿¿nscrise ¿¿n documentele justificative si de evident¿¿ primar¿¿
¿¿¿inregistrarea operatiunilor din registrul de casa furnizat de beneficiar
¿¿¿intocmirea jurnalului de cumparari
¿¿¿intocmirea jurnalului de vanzari
¿¿¿inregistrarea documentelor primare conform planului general de conturi
¿¿¿pregatirea registrelor contabile
¿¿¿intocmirea registrului jurnal
¿¿¿veruficarea documentelor inregistrate si realizarea raportului lunar cu situatia firmei
¿¿¿intocmirea si depunerea declaratiilor lunare/trimestriale la Administratia Financiara
¿¿¿mentinerea relatiei cu Administratia financiara si Institutiile abilitate

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 1-3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia din programele specializate WinMentor,CIEL,Wizcount sau contabSQL(de preferat)
- studii superioare sau medii de specialitate
- cunostinte de limba engleza(de preferat)
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
-abilitati de organizare si planificare
-spirit analitic, lucrul in echipa
-seriozitate
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, lucru intr-o echipa tanara, dinamica, posibilitati de afirmare

ESPECIAL AUDIT este o societate de audit si consultanta financiara infiintata in scopul de a oferi cele mai bune solutii de aplicare a cadrului legislativ, de a furniza firmelor - client informatii complete, reale si strict confidentiale, prin care pot lua decizii privind politica lor si stabilirea strategiilor de dezvoltare.