Contabil Junior

Vector International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea zilnica a ordinelor de plata, a borderourilor de cecuri si bilete la ordin si prezentarea lor la banci
Intocmirea ordinelor de plata externe si a documentelor justificative aferente
Inregistrarea zilnica in contabilitate a extraselor de banca
Indosarierea facturilor de vanzare si a extraselor de banca
Verificarea legalitatii documentelor emise de societate, verificarea TVA inscris in facturile emise si luarea de masuri pentru reglarea lor; verificarea Jurnalului de Vanzari
Inregistrare facturi furnizori
Inregistrare operatiuni casierie

CERINTE

Studii medii economice sau studii superioare
Experienta evidenta contabila minim 3 ani
Cunostinte avansate operare PC ( Word, Excel), soft de contabilitate( avantaj SCALA)
Cunostinte legislatie fiscala
Abilitati de comunicare, initiativa, deschidere, implicare; persoana responsabila, organizata

BENEFICII OFERITE

Va rugam precizati nivelul salariului dorit
Mediu de lucru motivant
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung

DESCRIEREA FIRMEI

Import si distributie produse de birotica - papetarie

www.vectorinternational.ro