Contabil Junior

Stratakis & Partners

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistreaza in contabilitatea financiara documentele justificative conform legii contabilitatii
Asigurarea de suport clientilor si furnizorilor
Reconcilieri de solduri cu clientii / furnizorii
Cunostiinte de resurse umane: intocmire contracte de munca, acte aditionale, stat salarii, declaratiile lunare, trimestriale si anuale legate de personal
Intocmeste declaratiile lunare, trimestriale, anuale ce trebuiesc depuse la Administratia Financiara sau alte organisme fiscale.
Tine evidenta mijloacelor fixe, a amortizarii acestora, a obiectelor de inventar.
Pregateste diverse situatii contabile
Se informeaza permanent in legatura cu modificarile legislative care au legatura cu sarcinile de serviciu

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Stiinte Economice ( Contabilitate, Finante -avantaj)
Experienta de minim sase luni in contabilitatea financiara
Cunostinte de operare Excel
Cunostinte de limba engleza scris, vorbit
Aptitidini necesare: seriozitate, promptitudine si initiativa in rezolvarea problemelor, bune capacitati de analiza, buna comunicare, spirit de echipa
Comunicativ, bine organizat

DESCRIEREA FIRMEI

Multilaterala