Contabil junior

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza corect si la zi documentele contabile justificative aduse spre prelucrare de catre clientii din portofoliu;
- Intocmeste lunar sau trimestrial, dupa caz, declaratii fiscale (300, 390, 394, 112, 100, 101 etc.), pentru clientii din portofoliu;
- Tine evidenta creantelor si datoriilor partenerilor societatilor din portofoliu;
- Intocmeste state de plata;
- Administreaza documentatia specifica pentru personalul clientilor din portofoliu, intocmeste actele necesare pentru modificarea/ suspendarea /incetarea contractului individual de munca, act aditional, decizii;
- Realizeaza diferite analize economice cerute de catre clienti.

CERINTE

- Studii in domeniul economic;
- Experienta profesionala min. 1 an in contabilitate;
- Excelente abilitati de organizare, analiza, si atentie la detalii;
- Experienta in programul SAGA constituie avantaj;
- Capacitatea de a lucra in echipa, sociabilitate, deschidere;
- Capacitate de culegere, clasificare şi interpretare a informaţiilor, pregatire de materiale şi rapoarte.