CONTABIL JUNIOR

SC Ascendis SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta contabila pentru firma de categoria IMM;
- deconturi TVA;
- calcule impozite pe profit;
- intocmirea balantei;
- analiza si interpretarea rezultatelor pe baza de balanta;
- intocmirea declaratiilor lunare si anuale.

Alte lucrari - in volum mic:
- asigurari auto, medicale;
- fise de protectia muncii;
- note de credit service - centralizare;
- evidenta contracte prestari-servicii.

CERINTE

- absolventa liceu economic;
- experienta profesionala in domeniu de minim un an;
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- cunoasterea aplicatiei Microsoft Office - Word, Excel;
- persoana serioasa;
- seriozitate, constiinciozitate;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- bune abilitati de planificare si organizare;
- atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, mediu de lucru profesionist, atmosfera placuta.

Compania Ascendis recruteaza pentru clientul sau, firma cu activitate in domeniul IT.