Contabil Jr.

Rigips Romania S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitate specifica in cadrul compartimentului financiar-contabil al unei companii multinationale;
- intocmire documente primare, evidenta contabila, raportari specifice;
- mentinerea relatiei cu bancile;
- derularea de operatiuni contabile curente: ordine de plata, plati externe, cec-uri, etc.

CERINTE

- absolvent studii superioare economice, preferabil finante-contabilitate;
- experienta in cadrul unui compartiment financiar - contabil;;
- foarte bune cunostinte de contabilitate;
- bune cunostinte de lucru cu calculatorul, in special programele Microsoft Excel si Word;
- cunostinte de operare cu un program integrat ( experienta anterioara de lucru cu programul SAP reprezinta un avantaj major );
- foarte buna cunoastere a legislatiei romanesti, cu accent pe fiscalitate;
- cunostinte de IAS/IFRS sunt un avantaj;
- persoana ordonata si organizata, responsabila, dornica sa invete, cu disponibilitate la program prelungit, care sa stie sa isi stabileasca prioritatile in activitate si sa respecte cu strictete termenele de finalizare a lucrarilor;
- dinamic, cu dorinta de a fi performant intr-o organizatie puternica;
- cunoasterea limbii engleze - nivel bun scris si vorbit (cunoasterea in plus a limbii franceze este un avantaj);

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-o companie multinationala in continua crestere, in cadrul unui colectiv tanar si profesionist, intr-un mediu occidental;
- salariul atractiv in functie de performanta si experienta;

Companie multinationala producatoare si distribuitoare de materiale de constructii