Contabil in cadrul departamentului contabilitate UPFAR-ARGOA

UNIUNEA PRODUCATORILOR DE FILM SI AUDIOVIZUAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea documentelor primare conform legislatiei in vigoare;
- Intocmirea facturilor de la furnizori;
- Incasarea numerarului si operarea registrului de casa;
- Introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
- Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- Intocmirea bazelor de date si situatiilor analitice;
- Arhivarea documentelor primare;
- Asigura suport administrativ si operational sefului contabil.

CERINTE

- să probeze o bună cunoaștere a conducerii contabilității computerizate.
- cunoștințe operare PC: Windows, Microsoft Office (Word, Excel,PowePoint,etc) Internet Explorer
- bune abilități de comunicare, prezentare, planificare, organizare
- onestitate, seriozitate, adaptabilitate, perseverență și capacitate mare de muncă.
- obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiar contabile, receptivitate, spirit de echipă (sincer, dispus la colaborare)
- inteligență (gândire logică, memorie, capacitate de analiză și sinteză);
- capacitate de a prelucra informațiile, de a le interpreta și de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
-corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principială în relațiile cu oamenii;

BENEFICII OFERITE

dupa efectuarea perioadei de proba se acorda bonuri de masa

Uniunea Producătorilor de Film și Audiovizual din România - Asociația Română de Gestiune a Operelor din Audiovizual, este organismul de gestiune colectivă a drepturilor patrimoniale de autor și conexe ale producătorilor de videograme din domeniul audiovizual, care funcționează astfel în temeiul avizului ORDA nr.9/1999 si al Legii 8/1996. Adresa de web : www.upfarargoa.ro