CONTABIL Implementare Norme IFRS

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura ansambul operatiunilor aferente elaborarii situatiilor financiar contabile in norme IFRS / IAS;
- Propune managerului modificarile care trebuie efectuate pentru armonizarea politicilor contabile ale societatii cu cele ale grupului international;
- Pregateste situatii finaciar - contabile;
- Colaboreaza activitatea cu Serv. Bugete -reporting pentru validarea retratarilor IFRS in intocmirea estimarilor bugetare;
- Responsabil privind situatiile financiar contabile in norme IFRS si de elaborarea situatiilor financiar- contabile consolidate.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Cunostinte si experienta relevanta in domeniul financiar- contabil;
- Experienta minim 2 ani in cadrul unei companii multinationale, familiarizat cu operatiuni contabile de consolidare si de pregatire a situatiilor financiar- contabile in norme internationale sau experienta in cadrul unei companii de audit;
- Cunosterea normelor US GAAP reprezinta un avantaj;
- Cunostinte operare calculator, programe contabilitate;
- Limba engleza/ franceza nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

- Companie multinationala specializata in doemniul gazelor naturale;
- Mediul de lucru profesionist;
- Oferta salariala corelata cu experienta;
- Training-uri de specialitate.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal