CONTABIL - Ilfov

ITALBOX IMPORT-EXPORT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura evidenta relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
Colecteaza si arhiveaza in mod corespunzator in dosare toate documentele
primare (facturi, chitante, extrase, OP, DP, etc) si verifica provenienta si corectitudinea intocmirii acestora. De asemenea verifica existenta sau lipsa documentelor care provin ca urmare a incheierii
contractelor comerciale incheiate de societate si/sau a altor operatiuni cu caracter financiar

inregistreaza zilnic incasarile si platile in lei conform extrasului de cont precum si a celorlalte operatiuni care stau la baza operatiunilor economice (chitante, dispozitii de plata, file CEC, bilete la ordin,
etc);
intocmeste zilnic situatia numerarului disponibil in conturile bancare;
Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa si respectand dicpozitiile legale in vigoare;
Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
Urmareste saptamanal avansurile acordate si nedecontate;
inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni;

intocmeste saptamanal balanta de verificare pentru clienti;
intocmeste lunar situatia privind incasarile de la clienti pe fiecare agent comercial;
intocmeste raportari lunare catre patronat;
Are in gestiune efectele de incasare (BO, cambia, CEC) emise de clientii societatii;
intocmeste borderourile de incasare a efectelor de incasare si raspunde de depunerea in banca a acestora la termenele scadente;
Raspunde de intocmirea corecta a efectelor de plata eliberate catre furnizorii societatii si totodata urmareste situatia in functie de scadenta a acestora;
Operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.

CERINTE

-experienta pe un post similar de minim 3 ani.

Producator si distribuitor de usi pliante si cabine de dus din PVC