CONTABIL- GRUP DE FIRME TRANSPORT FEROVIAR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o societate cu capital social integral privat, care are ca obiect principal de activitate prestarea serviciilor de transport feroviar de marfuri si a serviciilor conexe transportului feroviar.
Rezultatele inregistrate, potentialul si disponibilitatea, parcul propriu de vagoane si locomotive, capacitatile de transport intretinere si reparatii, sunt menite sa garanteze efectuarea unor servicii sigure si de calitate si recomanda firma ca fiind unul dintre cei mai importanti operatori feroviari din Romania.

Responsabilitati:

Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor
Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni
Contabilizeaza lesing
Contabilizeaza si evidenta mijloace fixe;
Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont
Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor
Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni si externi
Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR)
Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora
listeaza facturile emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei
Intocmeste balante de verificare pentru clienti
completeaza liste de avansuri din trezorerie

CERINTE

studii superioare in domeniul financiar- contabil
sa probeze o vechime de cel putin 5 ani in domeniu
sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar- contabil
cunostinte solide de operare PC: pachetul Office,
cunostinte de operare softuri contabile
capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile
buna capacitate decizionala.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
mediu profesionist de lucru care incurajeaza evolutia profesionala

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.