Contabil - Gestiunea stocurilor

ROMANEL INT\'L GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistrarea operatiunilor contabile curente aferente intrarilor / iesirilor de marfa
- evidenta gestiunii materiilor prime, a materialelor auxiliare si a consumabilelor necesare in procesul de productie
- evidenta productiei in curs, inregistrarea documentelor aferente ( bonuri de consum, note de predare / transfer etc)
- realizarea evidentei contabile, jurnale, note contabile, fise de cont,
- analiza si verificarea soldurilor conturilor contabile prelucrate
- evidenta gestiunii stocurilor
- se asigura de respectarea legislatiei in vigoare si a procedurilor interne
- diverse raportari si evidente solicitate de catre conducerea societatii

CERINTE

- Studii economice;
- Experienta de minimum 2 ani intr-un post similar;
- Cunostinte de utilizare MS Office (Word, Excel, Outlook - nivel mediu);
- Aptitudini de organizare si evidenta a datelor;
- Atentie la detalii si acuratete in inregistrarea operatiunilor;
- Abilitate de lucru cu cifrele.
- preferabil - experienta ERP ( Scala)

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesional, un pachet compensator atractiv si posibilitati de dezvoltare a carierei.

ROMANEL este importator si distribuitor al marcilor: LG, Platinium, Moulinex, Tefal, Rowenta, Philips, Tessy in acelasi timp comercializand in magazinele proprii multe alte marci.