Contabil Gestiune

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contabilitate de gestiune magazie si furnizori;
- plati furnizori;
- verifica corectitudinea inregistrarii intrarilor de marfa in stoc (fie de la furnizori / fie retururi comerciale), semnaleaza eventualele erori si urmareste corectarea acestora;
- verifica modul in care sunt operate iesirile de marfuri din stoc;
- verifica corectitudinea operarii documentelor contabile aferente intrarilor sau iesirilor de marfuri din stoc;
- inregistreaza in contabilitate ajustarile rezultate in urma verificarilor/inventarierilor dupa ce acestea au fost aprobate de conducerea firmei ;
- furnizeaza analize corecte in privinta reconcilierii inregistrarilor din contabilitatea de gestiune cu inregistrarile din contabilitatea financiara;

CERINTE

- experienta min. 2-3 ani contabilitate generala;
- studii medii sau superioare;
- de preferat experienta in productie;
- persoana adaptabila, cu spirit de initiativa;
- operare PC: min. Excel, Word;

Clientul nostru este o companie multinationala producatoare de structuri metalice.