Contabil Germana - Multinationala

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

-administrarea datelor de baz¿ ¿i a conturilor;
-contabilizarea mijloacelor fixe / colectarea, verificarea riguroas¿ ¿i primirea facturilor de intrare;
-analizarea mijloacelor fixe (registrul activelor) / ntroducerea facturilor de intrare în sistemul de tranzac¿ionare ¿i stabilirea coresponden¿elor cu ordinele ¿i cu alte documente;
-arhivarea documentelor / propunerea ¿i aprobarea pl¿¿ilor;
-acordarea de sprijin în realizarea obiectivelor ¿i sarcinilor stabilite pentru echipele de contabilitate a mijloacele fixe / organizarea ¿i preg¿tirea documentelor legate de furnizori pentru situa¿iile financiare anuale ¿i pentru auditul financiar anual;
-conformitate cu IFRS;
-contribu¿ie la îmbun¿t¿¿irea proceselor/nivelului de servicii ¿i la calitatea global¿ în cadrul echipei;
-intre¿inerea conturilor mijloacelor fixe;
-toate înregistr¿rile deprecierilor legate de mijloacele fixe;
-contabilizarea veniturilor de primit din mijloacele fixe ¿i între¿inerea numerelor de inventar pentru mijloacele fixe / elaboreaz¿, verific¿ ¿i asigur¿ date pentru situa¿ia financiar¿ a exploat¿rilor comune (joint ventures) în bilan¿ul validat;
-inregistrarea schimb¿rilor în loca¿ii, în centrele de cost, în zone, în centrele de profit ¿i în unit¿¿ile opera¿ionale;
-recontabilizarea activelor ¿i a componentelor echipamentelor;
-prelucrarea cererilor referitoare la afiliere, valoare, origine, num¿r proiect ¿i descrierea activelor / emiterea confirm¿rii bilan¿ului furnizori ¿i înregistrarea corespunz¿toare.

CERINTE

-Experien¿¿ contabil¿ de baz¿;
-Bune cuno¿tin¿e de limba germana -Obligatoriu;
-Bune cuno¿tin¿e despre procesele A/P (înregistrarea datelor contabile, recep¿ie, verificare, aprobarea facturilor, pl¿¿i, arhivare)/ buna cunostere a proceselor F/A(contabilizare, evaluare, provizionare, analiza);
-Cuno¿tin¿e despre standardele contabile (IFRS/IAS);
-Cuno¿tin¿e de baz¿ de limba englez¿ (scris ¿i oral)
-Abilit¿¿i analitice ¿i de comunicare;
-Cuno¿tin¿e de SAP FI;
-Abilit¿¿i informatice MS Office;
-Abordare pragmatic¿ a muncii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.

Nr. operator date cu caracter personal: 6065