CONTABIL GENERAL- ACREDITAT CECCAR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de toate inregistrarile contabile ce afecteaza patrimoniul societatii: casa, banca, furnizori si clienti
intocmire state de plata
- raspunde pentru toate registrele, situatiile, raportarile si declaratiile periodice- 100 si 300 - ce trebuie intocmite si depuse catre autoritati
- raspunde de corectitudinea si legalitatea inregistrarii in contabilitate a operatiunilor
realizeaza calcul TVA, impozit pe profit si alte impozite catre bugetul de stat
- asigura inchiderea financiar -contabila
- reprezinta firma la actiunile de control sau audit efectuate de inspectorii de specialitate
- indruma si/sau controleaza activitatea persoanelor cu care colaboreaza
- mentinerea legaturilor cu autoritati, banci, auditori ( declaratii, inregistrare operatiuni prin conturi bancare, operatiuni cu numerar
- pregatirea rapoartelor financiar-contabile lunar, trimestrial si annual
intocmirea balantelor de verificare si a bilantului, realizarea de situatii si rapoarte in functie de necesitati
relatia cu institutiile statului
- va fi sprijinit de colaboratori in realizarea sarcinilor contabile si in predispunerea platilor si declaratiilor fiscale.

CERINTE

- studii superioare pe profil economic
- experienta 7-10 ani in domeniul financiar-contabil
- cunostinte legislative in domeniul financiar-contabil si fiscalitate
- abilitati in utilizarea calculatorului
- abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise
- cunostinte avansate de limba Engleza/ Italiana
- avantaj: acreditare CECCAR
- seriozitate, onestitate

BENEFICII OFERITE

700 - 1000 Euro

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.