CONTABIL GENERAL – multinationala - locatia job-ului in Militari

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o importanta companie multinationala, cu sediul central in Statele Unite, prezenta in Romania inca din 1960 (gratie unor colaborari cu intreprinderi de stat), in prezent avand doua fabrici si o reprezentanta de vanzari, oferind in special solutii pentru automatizare si control si sisteme turbo pentru transport. Sediul unde urmeaza sa-si desfasoare activitatea noul angajat se afla in Bucuresti , zona Militari.

Dezvoltarea activitatii proprii si a portofoliului de clienti a facut necesara activarea unei noi pozitii: CONTABIL GENERAL.

Atributiile principale sunt focusate pe taxe, impozite si TVA:
- Contabilitatea furnizorilor externi
- Contabilitatea mijloacelor fixe
- Inregistrarea in contabilitate a tranzactiilor prin banca si casa, a avansurilor de trezorerie
- Efectuarea platilor 9salarii, furnizori, taxe, etc)
- Deconturi TVA
- Calcul impozit pe profit
- Declaratii fiscale lunare
- Reconcilieri de conturi (focusare pe 408)
- Diferite raportari catre head-quarter si statistica

CERINTE

- Engleza – Avansat
- Experienta in domeniul financiar –contabil minim 1-2 ani
- Cunoasterea programului SAP constituie un avantaj
- Cunosterea foarte buna a pachetului de programe Microsoft Office (in special Excel)
- Licentiat al unei facultati economice, preferabil specializare contabila

BENEFICII OFERITE

- negociabile

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.
Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.