Contabil - Furnizori

Perform Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Intelegerea si identificarea facturilor catre furnizori si aprobarea platilor.
• Introducerea datelor facturilor aprobate in sisteme contabile specifice(ex: SAP) si centralizarea acestora.
• Introducerea notelor contabile, inchideri de luna, reconciliere de sold.
• Pastrarea legaturii cu furnizorii – prin e-mail, fax si telefonic.

CERINTE

• cunostinte avansate de limba Engleza si Germana;
• cunostinte de contabilitate - 1-2 ani de experienta pe o pozitie similara sau in domeniu.
• studenti/ absolventi de studii economice.
• cunostinte PC avansate (cunoasterea programelor SAP/ ERP constituie un avantaj).
• abilitati de comunicare, spirit de echipa, organizare.

BENEFICII OFERITE

• Traininguri;
• pachet salarial atractiv.

Agentie de Resurse umane, Perform HR recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie multinatioanala de prestigiu de pe piata romaneasca.