Contabil firma contabilitate

CONT EXPERT 94 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si obtine documentele de evidenta primara (jurnale, registre etc) pentru firmele client;
- Calculeaza salariile pentru angajati si obtine statele de plata ;
- Efectuiaza inchiderea de luna cu calculul si raportarea obligatiilor de plata;
- Intocmeste declaratiile fiscale pentru raportare;
- Intocmeste Situatiile financiare ;
- asigura comunicarea de informatii cu firmele client.

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 2-3 ani ;
- reprezinta un avantaj experienta in firma de contabilitate;
- cunostinte de utilizare program EASYCONT;
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- meticulozitate si acuratete ,
- abilitati de comunicare ,
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil in functie de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

Activeaza in domeniul serviciilor financiar contabile