Contabil / Economist

CENTRUL DE CONSULTANTA SI INSTRUIRE INTERLEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale
- Calculeaza salariile pentru angajatii companiei
- Realizeaza situatii financiare
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- absolvent ASE sau liceu contabilitate - promotia 2005-2006
- bune cunostiinte de operare PC
- preferabil cunoscator program CIEL

DESCRIEREA FIRMEI

ACTIVITATI DE CONSULTANTA SI MANAGEMENT