Contabil Economist

CEZION INVESTMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

CONTABIL ECONOMIST
- Realizarea evidentei contabile si financiare ;
- Evidenta financiar-contabila a furnizorilor si clientilor;
- Evidenta financiar- contabila a conturilor bancare si a operatiunilor prin casierie;
- Intocmirea deconturilor de cheltuieli si evidenta avansurilor spre decontare acordate angajatilor;
- Efectuarea inregistrarilor in conturile contabile si pe centre de cost a veniturilor si cheltuielilor si
- Intocmirea de situatii analitice pe tipuri de cheltuieli si venituri la solicitare;
- Intocmirea de analize privind incasari si plati
- Verificarea transpunerii corecte a documentelor din modulul de gestiune in cel de contabilitate;
- Relationarea cu furnizorii si clientii referitor la datoriile si creantele angajate;
- Intocmirea ordinelor de plata
- Primirea, verificarea si prelucrarea documentelor din punct de vedere al corectitudinii legalitatii
- Inregistrarea amortizarii lunar a mijloacelor fixe
- Intocmirea registrului de caza zilnic
- Intretinerea relatiei cu bancile si insitutiile statului
- Analizarea situatiei debitorilor si notificarea lor atunci cand este cazul
- Prezentarea rapoartelor financiare la solicitarea managementului
- Cunoasterea si respectarea legislatiei in vigoare, fiind la curent cu toate modificarile legislative.

CERINTE

Candidatul ideal

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta minima 5 ani in cadrul unui compartiment financiar contabil. (experienta in activitatea hoteliera si de alimentatie publica reprezinta un avantaj)
- Cunostinte relevante in domeniul financiar contabil, legislatia in vigoare;
- Persoana dinamica, ordonata, sociabila, capacitate de lucru in echipa, dorinta de perfectionare;

BENEFICII OFERITE

Loc de munca permanent
- Salariu competitiv
- Se ofera pachet salarial motivant, mediu de lucru organizat si posibilitati de dezvoltare a carierei intr-un grup de companii romanesti.

DESCRIEREA FIRMEI

Grup ce activeaza in domeniul HoReCa inca din anul 2001.