CONTABIL DE GESTIUNE

SC BRICOSTORE Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta si inregistrarea operatiunilor privind receptiile si facturile de marfa;
- verificarea si inregistrarea documentelor fiscale;
- controlul si operarea intrarilor si iesirilor de marfa;
- constatarea si rezolvarea diferentelor rezultate la receptii, cu furnizorii de marfa;
- inregistrarea consumurilor interne si evidentierea lor pe fise contabile;
- alte operatiuni privind contabilitatea de gestiune;

CERINTE

- minim studii medii finalizate (profil economic);
- experienta pe o pozitie similara 6 luni;
- cunostinte solide operare PC, abilitati de utilizare a programelor de contabilitate;
- cunostinte limba franceza / engleza la un nivel mediu constituie un avantaj;
- persoana serioasa, corecta, loiala.

BENEFICII OFERITE

- pregatire tehnica;
- integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
- salariu atractiv.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul |savoir-faire| francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 3 in tara, respectiv Brasov, Ploiesti si Constanta.