Contabil de gestiune

GIM ROM HOLDING SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului se subordoneaza Sefului de compartiment Analiza costuri si are rolul de a asigura asistenta necesara in vederea controlului stocurilor si verificarii rapoartelor generate de catre sistemul informatic intern de gestiune

CERINTE

Educatie:
- Studii superioare economicel; specializarea Contabilitate (conditie eliminatorie)
Experienta:
- in domeniu: minimum 2 ani;
- pe un post similar: 1 an (constituie un avantaj).
Cunostinte:
- MS Excel ? nivel avansat (conditie eliminatorie);
- Gestiunea stocurilor;
- Limba engleza scris/vorbit.
Aspecte psihoaptitudinale:
- Atentie concentrata si distributiva;
- Abilitate de lucru cu cifre;
- Capacitate de munca sub presiune si de incadrare stricta in termene;
- Spirit de echipa;
- Atitudine pozitiva;
- Capacitate de solutionare a problemelor;
- Motivatie intrinseca - dorinta de perfectionare profesionala.

Procesul de selectie cuprinde urmatoarele etape:
- analiza CV-ului
- interviul de verificare a gradului de corespondenta generala a candidatului cu profilul firmei, sustinut cu un reprezentant al departamentului Resurse Umane;
- interviul de verificare a experientei / cunostintelor profesionale, sustinut cu managerul departamentului in cadrul caruia se afla postul vacant;
- o proba de verificare a cunostintelor de specialitate.

Selectia in vederea interviului se face pe baza criteriilor mentionate in anuntul de angajare. Numai candidatii selectionati vor fi contactati.

BENEFICII OFERITE

Oferta de angajare va fi adresata candidatului care intruneste in cea mai mare masura cerintele mentionate in prezentul anunt si va cuprinde:
a)salariul net aferent postului vacant, conform grilei SC GIMROM Holding;
b)tichete de masa, acordate in baza Legii nr. 142/1998.