Contabil cu experienta, limba italiana obligatorie

SC RECONTA MANAGEMENT GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

inregistrarea documentelor pentru un portofoliu de clienti;
intocmirea balantei de verificare si a bilantului;
intocmire si depunere declaratii fiscale;
intocmire situatii financiare;
intocmire rapoarte de management;
comunicarea cu clientul

CERINTE

Cerinta esentiala: cunostinte de limba italiana.
Cunostinte solide in domeniul contabilitatii si consultantei fiscale, declaratii fiscale, bilanturi, gestiune si operatii cu personalul;
Experienta de minim 5 ani, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar - contabile; reprezinta un avantaj experienta acumulata in cadrul unor societati de contabilitate ;
Experienta de lucru in echipa.
Cunostintele de utilizare a programului de contabilitate Saga reprezinta un avantaj.
Abilitati de comunicare - capacitatea de a explica detaliat situatii contabile / spete fiscale.
Candidaturile rapide, neinsotite de Curriculum Vitae, NU vor fi luate in considerare.

RECONTA MANAGEMENT GROUP S.R.L. este o societate de contabilitate, expertiza contabila si servicii de consultanta in domeniul financiar - contabil. Societatea noastra este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania sub nr.2538 din 22.12.2004. Scopul echipei noastre este sa oferim servicii profesionale si de calitate adecvate afacerii dumneavoastra. Serviciile noastre se adreseaza tuturor categoriilor de firme, indiferent de marime sau domeniu de activitate .