CONTABIL CU EXPERIENTA IN DOMENIUL PRODUCTIEI DE MOBILIER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea si introducerea prompta a documentelor in sistemul integrat de contabilitate;
- Evidenta lunara de contabilitate generala a fluxului economic, pana la nivel de balanta / bilant;
- Raspunde de coordonarea inregistrarii corecte, complete si la timp a fluxului de documente;
- Realizarea revizuirii contabile anuale si intocmirea declaratiilor fiscale anuale, in conformitate cu reglementarile legale nationale in vigoare;
- Realizarea de rapoarte privind situatia finaciara;
- Completarea fiselor fiscale privind impozitul pe venitul global (anual).
- Raspunde de coordonarea inchiderii contabile lunare si coordoneaza activitatile contabile de inchiderea lunara a filialelor;
- Intocmirea de rapoarte si analize catre conducerea societatii.

CERINTE

- Absolvent studii superioare ; ASE - Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune;
- Minim 5 ani experienta in cadrul unui departament de contabilitate intr-o companie din domeniul productie de mobilier;
- Cunostinte foarte bune de contabitate si legislatie specifica;
- Abilitati analitice excelente, atentie catre detalii;
- Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale;
- Cunostinte de MS OFFICE (Access, Excel, Word), programe integrate de contabilitate, baze de date.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant in functie de experienta.