CONTABIL CU EXPERIENTA

SC DE SILVA INTERMED CONSTRUCTII SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea si introducerea prompta a documentelor in sistemul integrat de contabilitate;
- Evidenta lunara de contabilitate generala a fluxului economic, pana la nivel de balanta / bilant;
- Raspunde de coordonarea inregistrarii corecte, complete si la timp a fluxului de documente;
- Realizarea revizuirii contabile anuale si intocmirea declaratiilor fiscale anuale, in conformitate cu reglementarile legale nationale in vigoare;
- Realizarea de rapoarte privind situatia finaciara;
- Completarea fiselor fiscale privind impozitul pe venitul global (anual).
- Raspunde de coordonarea inchiderii contabile lunare si coordoneaza activitatile contabile de inchiderea lunara a filialelor;
- Intocmirea de rapoarte si analize catre conducerea societatii.

CERINTE

- Absolvent studii superioare – ASE - Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune;
- Minim 5 ani experienta in cadrul unui departament de contabilitate intr-o companie din domeniul constructiilor sau productie de mobilier;
- Cunostinte foarte bune de contabitate si legislatie specifica;
- Abilitati analitice excelente, atentie catre detalii;
- Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale;
- Cunostinte de MS OFFICE (Access, Excel, Word), programe integrate de contabilitate, baze de date.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant in functie de experienta.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate Comerciala de Constructii si productie mobilier.