CONTABIL CU EXPERIENTA

SKILL TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce presupune postul?
- Sarcini de contabilitate generala (completarea registrului contabil, a jurnalului contabil, lucrari de inchidere, rapoarte etc.), contabilitatea activelor (transformarea in capital, deprecierea, amortizarea) si contabilitatea costurilor.

Responsabilitati de baza:
- Activitati de finalizare/incheiere pt. diferite amplasamente
- Revizuire si observatii scrise pe baza balantei de verificare pt. diferite locatii
-Comunicarea statului de plata
- Comunicarea dispozitiilor
- Activitati legate de TVA
- GAAP pe plan local pt. diferite tari si concordanta cu conturile US GAAP
- Concordanta conturilor
- Intretinerea sistemului pe baza caruia se intocmeste registrul contabil de inregistrare finala si a planului de conturi
- Asistarea diferitelor amplasamente pe alte probleme de contabilitate de inregistrare finala
- Conformitatea SOX si a controlului intern
- Interactiunea cu expertii contabili statutari si din partea guvernului
- Asigurarea informatiilor pt. reportul de taxe obligatoriu
- Corectarea informatiilor inscrise
- Depunerea taxelor pt. statele de plata
- Activitati de incheiere/inchidere a lunii si anului
- Contabilitatea inregistrarilor tranzitorii
- Contabilitatea intre firme

CERINTE

Ne dorim o persoana cu spirit de echipa si abilitati de comunicare dezvoltate, energica, orientata catre client, capacitatea de a lucra fara o supervizare continua, motivat sa lucreze cu calcule de contabilitate complexe.

Pe langa acestea, trebuie sa aiba:
- 2-4 ani experienta intr-o companie multinationala, ca si analist raportari finaciare
- cunostinte avansate Excel, US GAAP
- cunostinte avansate de limba engleza si franceza.

Skill Team este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.
Clientul nostru este o companie multinationala de outsourcing intrata de curand pe piata romaneasca si aflata in plina dezvoltare.
Ei doresc sa isi intregeasca echipa de profesionisiti, pentru a furniza in continuare servicii la un nivel inalt.