Contabil Conturi Clienti

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Întocme¿te periodic rapoarte referitoare la soldurile conturilor de clien¿i
Realizeaza reconcilierea periodica dintre soldurile conturilor de clienti din sistemul contabil cu a celor din sistemul de management al clientilor
Aplica procedurile in vederea incasarilor debitelor restante, intocmeste scrisori de avertizare si de somatie pentru incasarea debitelor restante
Calculeaza valoarea lunar¿ a provizioanelor pentru clien¿ii incer¿i ¿i litigio¿i; efectueaz¿ analizele referitoare la conturile de clien¿i, intocmeste rapoarte de ageing
Inregistreaza si raporteaza incasarile prin casa si prin banca, alte mijloace de plata, din conturile de clienti si reconcilierea acestora cu cele din sistemul de management al clientilor
Inregistreaza incasarile si realizeza raportarea soldurilor conturilor de debitori, altii decat clientii de CATV, internet, telefonie

CERINTE

Cuno¿tinte bune teoretice ¿i practice în domeniul contabilit¿¿ii RAS in ceea ce priveste contabilitatea si raportarea operatiunilor din conturile de clienti
Cunoa¿terea limbii engleze
Bune abilit¿¿i de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint (Sistemele Informatice Financiare Sunsystems, Oracle, constituie un avantaj)
1 an intr-o pozitie similara, de preferat intr-o companie din domeniul telecomunicatiilor

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multina¿ionale din industria de comunica¿ii prin cablu din România. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii de televiziune, voce ¿i date, cu opera¿iuni în 16 ¿¿ri, 10 dintre acestea din Europa.

Prezent¿ în România înc¿ din 1992, UPC este pregatit¿ s¿ ofere servicii moderne în band¿ larg¿ la nivel na¿ional: televiziune analogic¿ ¿i digital¿, internet de mare vitez¿, servicii competitive de telefonie digital¿.
www.upc.ro