Contabil - Contabilitate Primara

Automation& Electro Engineering

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta si inregistrarea operatiunilor privind documentele contabile in programul de contabilitate (facturi de materiale - N.I.R.-uri, bonuri de consum- si servicii interne si externe, documente bancare, registru de casa, deconturi de casierie, facturi de vanzare, stat de salarii, diurne deplasare, tichete de masa);
- inregistrarea si actualizarea situatiei cheltuielilor in avans;
- arhivarea documentelor financiar ¿ contabile;
- intocmirea de situatii financiar/contabile la cererea superiorilor;
- verificarea lunara a sumelor datorate furnizorilor ( prin confruntari de sold cu acestia);
- verificarea lunara a situatiei facturilor emise catre clienti (achitate/neachitate);
- intocmirea de diverse documente contabile;
- inregistrarea si mentinerea actualizata a listei obiectelor de inventar si a mijloacelor fixe.

CERINTE

- cunostinte solide operare PC MS Office: Word, Excel, Outlook, navigare internet;
- cunostinte solide plan de conturi, legislatie de profil actuala;
- experienta minim 3 ani, inclusiv gestiune stocuri;
- persoana ordonata, responsabila, comunicativa, corecta, muncitoare;
- spirit de echipa;
- cunostinte minime engleza/germana.

BENEFICII OFERITE

- se discuta la momentul interviului.

societate austriaco -romana, pentru instalatii in constructii, cu sediul in Otopeni