CONTABIL (CONTABILITATE PRIMARA)

UTV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste dispozitii de plata catre casierie pe baza referatelor aprobate de Directorul General;
- Urmareste decontarea in termen legal a avansurilor spre decontare acordate salariatilor;
- Verifica facturile si chitantele intocmite de furnizori si aduse spre decontare, daca sunt intocmite corespunzator;
-Inregistreaza chitantele prin care s-a efectuat plata furnizorilor;
-Verifica incasarile din casierie, precum si depunerea zilnica a acestora la banci;
- Verifica concordanta intre necesarul aprobat si documentele aduse spre decontare;
- Asigura selectarea documentelor proprii pentru arhivare;
- Intocmeste situatii cu furnizorii restantieri;
- Mentine relatia cu banca desemnata de societate pentru depunere si extragere de numerar, ridicarea documentelor bancare;
- Intocmeste evidenta chitantelor si a facturilor in registrul de casa;
-Preia extrasele de cont de la bancile desemnate de societate, la solicitarea Contabilului sef;
-Verifica daca documentele pe care urmeaza sa le inregistreze indeplinesc conditiile de forma si de fond cerute de legislatia in vigoare;
- Depune la banca ordine de plata, la solicitarea Contabilului sef;
- Verifica si introduce in programul de contabilitate facturile primite de la furnizori;
-Opereaza in programul de contabilitate extrasele de cont bancare pentru fiecare cont in parte, in lei sau in valuta in modulul financiar.

CERINTE

- Studii superioare economice.
- experienta minim 1 an in domeniu;
- Cunoasterea la nivel profesionist a legislatiei in domeniul financiar-contabil;
- persoana organizata, cu simtul raspunderii;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Memoria cifrelor;
- Rezistenta la efort si stres;

BENEFICII OFERITE

- abonament pentru servicii medicale gratuite la o clinica privata.

DESCRIEREA FIRMEI

televiziune muzicala