Contabil - Companie Multinationala

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Operarea documentelor in conformitate cu planul de conturi in vigoare
- Intocmirea ordinelor de plata ce intra ın responsabilitatile companiei
- Intocmirea declaratiilor legale ce intra ın responsabilitatile companiei
- Intocmirea rapoartelor solicitate ın scopul informarii cu privire la activitatea societatii
- Inregistrarea corespunzatoare a facturilor emise de societate si a celor emise de furnizorii societatii.
- Intocmirea pontajelor pentru personalul societatii.
- Inregistrarea si tinerea evidentei avansurilor pentru personalul societatii
- Intocmirea formelor necesare angajarii/incetarii relatiilor de munca pentru personalul societatii
- Inregistrarea si tinerea corespunzatoare a evidentei personalului in programul de salarizare.
- Tinerea corespunzatoare a evidentei privind contractele de munca pentru cei angajati cu contract de munca pe perioada determinata.
- Intocmirea statelor de plata
- Desfa¿urarea aplicatiilor legate de urmarirea costurilor salariale, ca si procentaje, ale locurilor de munca pe baza de proiect ¿i ıntocmirea rapoartelor de munca.
- Intocmirea completa ¿i corecta a ın¿tiintarilor ¿i expedierea acestora catre institutiile abilitate.
- Tinerea corecta a evidentei avansurilor acordate cu ocazia deplasarilor in tara si in strainatate.

CERINTE

-Absolvent studii superioare economice
- Cunoscator de limba engleza la nivel conversational
- Experienta minim 3 ani in contabilitate
- Cunoasterea CIEL reprezinta avantaj
- Studii CECCAR reprezinta avantaj

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.

Nr. operator date cu caracter personal: 6065