Contabil, Cod Ref 0407

BDO Conti Audit SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea evidentei contabile pentru clientii repartizati;
- Intocmeste notele contabile lunare;
- Verifica soldul bancii din extrase cu cel din programul de contabilitate;
- Inregistreaza in contabilitatea incasarile-platile prin casa si banca, gestiune, mijloace fixe si obiecte de inventar, facturile emise catre clienti si cele primite de la furnizori;
- Intocmeste registrele si jurnalele legale (registrul jurnal, registrul inventar, jurnal vinzari, jurnal cumparari etc.);
- Intocmeste declaratiile lunare cerute de lege;
- Efectueaza deconturile interne si externe;
- Realizeaza operatiuni specifice contabilitatii de gestiune.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate sau in ultimii ani de studii;
- Experienta in domeniul financiar contabil minim 1 an;
- Cunostinte operare PC;
- Cunostinte limba engleza;
- Persoana foarte responsabila si flexibila;
- Capacitate de adaptare rapida.

BENEFICII OFERITE

- Companie multinationala;
- Formare profesionala asigurata de companie;
- Posibilitatea de a avansa rapid in cariera;
- Mediu de lucru prietenos;
- Asigurare medicala;
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare.

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 3.329 mld. USD in 2005. Intreaga retea cuprinde 601 de birouri, in 105 de tari si aproximativ 27.828 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
- Audit financiar
- Corporate finance
- Privatizare
- Implementarea de proiecte internationale
- Reorganizare judiciara si lichidare
- Servicii de contabilitate
- Consultanta fiscala