CONTABIL CLIENTI

MEDIPLUS EXIM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistrarea tranzactiilor din contabilitatea clientilor pe diviziile comerciale atribuite
Verificarea si inchiderea lunara a conturilor 5121 si 5311
Verificarea si inchiderea lunara a conturilor 5113 si 413
Actualizarea bazei de date de parteneri-clienti si furnizori
Evidenta fizica a autorizatiilor, fiselor de parteneri si a documentatiei aferente
Oferirea suportului necesar reprezentantilor de vanzari in vederea solutionarii tuturor problemelor legate de incasarea creantelor.

CERINTE

Studii superioare de specialitate
Minim 2 ani experienta in contabilitate.
Constituie un avantaj experienta in contabilitatea clientilor sau in credit control.
Persoana bine organizata care poate sa lucreze sub presiunea timpului
Bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist.

Mediplus Exim SA este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.