CONTABIL CLIENTI

MEDIPLUS EXIM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operarea zilnica a incasarilor de la clienti (numerar, banca)
Inregistrarea contabila a operatiunilor legate de contabilitatea clientilor si a trezoreriei
Rezolvarea solicitarilor privind incasarile si repartizarea lor din partea departamentului de vanzari
Oferirea suportului departamentului credit control in furnizarea documentelor si informatiilor necesare pentru reconciliere de sold, notificari clienti, actiuni legale de recuperare debite.
Gestionarea documentelor de incasare cu regim special: bilete la ordin si cec-uri

CERINTE

Studii superioare de specialitate
Minim 1 an experienta in domeniu
Persoana bine organizata care poate sa lucreze sub presiunea timpului
Bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist.

Mediplus Exim SA este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.