Contabil-casier

GMG GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea registrului de casa zilnic, la nivel de sediu si de evidenta contabila,
- Evidenta si controlul avansurilor spre decontare, urmarirea justificarii acestora (cel mai tarziu in ultima zi lucratoare a lunii) si comunicarea catre salariati a situatiei avansurilor detinute, cel putin o data pe luna;
- Raportarea lunara catre contabilul sef a situatiei avansurilor spre decontare;
- Evidentirea saptamanala a extraselor de cont privind cardurile de deplasari in lei, si respectiv lunar pentru cele in valuta;
- Preluarea si depunerea zilnica a incasarilor din magazine si a excedentului de plafon de casa;
- Comunicarea catre magazine a sumelor nedepuse din motive specifice ( diferente fata de foile de varsamant, bacnote deteriorate, etc ), si urmarirea depunerii ulterioare a acestora;
- Asigurarea necesarului de tipizate diverselor departamente, intretine relatii cu firmele furnizoare si se asigura de livrarea la timp a formularelor comandate;
- Asigura tinerea evidentei la zi a formularelor tipizate;
- Verifica corectitudinea intocmirii registrului de casa centralizator, tipareste lunar raportul respectiv si comunica contabilului sef eventualele neconformitatii cu legea in vigoare.

CERINTE

- Studii medii / superioare (constituie avantaj)
- Cunostinte economice
- Experienta minimum 12 luni intr-o pozitie similara;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, WizCount - constituie avantaj);
- Rigurozitate si buna capacitate de organizare;
- Rapiditate in operarea de date.
- Atentie distributiva.

Productie si comert cu confectii barbatesti de lux sub marcile BIGOTTI si MASSINI
Comert cu produse de parfumerie si cosmetice de lux
Comert cu produse de artizanat si decorative
Comert cu confectii dama sub marca NARA CAMICIE