CONTABIL BUCURESTI, CONTABIL BUZAU

CASA DE VINURI PIETROASA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati, descrierea postului:
Raspunde pentru efectuarea operatiunilor contabile privind :
- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
-verificarea documentelor justificative in vederea inregistrarii in contabilitate
- mentinerea relatiei cu autoritatile fiscale ;
- inregistrare facturi servicii intern cu alocarea corespunzatoare pe centre de cost;
- inregistrarea si gestionarea deconturilor de cheltuieli
- evidenta gestiunilor
- verificarea balantei clientilor, debitorilor, furnizorilor si creditorilor diversi si evidenta fisei contului fiecaruia;
- efectuarea punctajelor soldurilor clientilor si furnizorilor cu partenerii societatii;
- verificarea lunara a jurnalului de cumparari/vanzari pentru documentele inregistrate;
- urmarirea scadentelor facturilor de plata catre furnizori;
- reconcilierea/analiza lunara a conturilor contabile alocate spre verificare;
- indeplinirea oricarei alte sarcini de serviciu comunicata de superiori.
- activitati specifice de secretariat.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
-experienta in domeniul financiar-contabil de cel putin 3 ani;
-cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil si fiscal;
- cunostinte PC (MS Office.Outlook)
- cunostinte de utilizare ale programului specializat Priority reprezinta un avantaj
- persoana capabila, serioasa, responsabila
- cunostinte de limba engleza;

DESCRIEREA FIRMEI

Producator de vinuri, detinator al marcii PIETROASA.