Contabil - BRD Asigurari de Viata

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile generate automat in urma importurilor de date si inregistarea manuala in contabilitate a operatiunilor care nu sunt generate de aplicatiile conexe;
- Evidenta contabila a relatiilor cu tertii (furnizori, reasigurator); identificarea si reconcilierea eventualelor diferente constatate in urma punctajelor efectuate cu tertii;
- Inocmirea zilnica a documentelor privind activitatea de trezorerie (ordine de plata, registru de casa);
- Reconcilierea lunara a datelor din contabilitate;
- Participa la inventarierea patrimoniului;
- Pregatirea informatiilor solicitate de compania mama referitor la taxe, raportari anuale;
- Emiterea de rapoarte de management pe baza rezultatelor contabile;
- Intocmirea rapoartelor in conformitate cu reglementarile CSA si alte rapoarte solicitate de normele legislative in vigoare;
- Cresterea productivitatii prin automatizarea diverselor procese, imbunatatirea procedurilor de lucru.

CERINTE

- Minim 2 ani de experienta in contabilitate si raportare in domeniul asigurarilor;
- Cunostinte privind managementul cash-ului;
- Absolvent al facultatii de Stiinte Economice, de preferat specializarea Contabilitate.
- Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor financiar-contabile;
- Respectarea termenelor de raportare;
- Spirit de initiativa si orientare spre rezultate;
- Comunicare eficienta si lucru in echipa;
- Engleza - vorbit si scris - fluent.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati deosebite de dezvoltare a unei cariere intr-o companie solida si dinamica, nou intrata pe piata rom¿neasca, membra a unui important grup financiar international;
- Pachet salarial motivant.

BRD ASIGURaRI DE VIAta, nou intrata pe piata romaneasca, este membra a puternicului grup financiar - bancar Soci¿te Generale.
Suntem un grup in care valorile fac diferenta: profesionalismul, spiritul de echipa si inovatia.