Contabil autorizat

Camera de Comert

Job expirat

RESPONSABILITATI

urmarirea disponibilului si a incasarilor zilnice;
Evidenta contabila pentru: extrase bancare in lei si valuta,
deconturi cheltuieli lei si valuta,
facturi de cumparare (bunuri si servicii) interne si externe,
concilieri de solduri clienti si furnizori,
leasing (financiar) si credite bancare;
Completare registre contabile, lucrari de inchidere de luna/an;
Intocmire declaratii fiscale, balanta de verificare si bilant contabil;

CERINTE

Studii superioare economice finalizate in domeniul financiar-contabil;
Experienta profesionala intr-un post similar de minim 3 ani;
Cunostinte solide de RAS, IFRS si Fiscalitate;
Bune abilitati in utilizarea PC (Excel,Word, Access, softuri contabile - cunoasterea programului CIEL constituie un avantaj, softuri juridice, Internet, Outlook);
Cunostinte de limba engleza (termeni economici);
Persoana serioasa, responsabila si organizata;
Bune abilitati de comunicare;
Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, conditii de munca avantajoase

DESCRIEREA FIRMEI

Camera de Comert, membra in Uniunea Camerelor